poniedziałek, 29 grudnia 2014

Sprzedaję książki!

Niekoniecznie są to książki ziołowe, ale maturzystom przydatne!

Biologia. Tydzień po tygodniu do Matury + Projekt: Matura. Biologia.
Repetytorium i obszerny zbiór zadań (nie porównywać z Witowskim) do nauki biologii na poziomie maturalnym. Wydawnictwo Zielona Sowa. Cena 35 zł. Link do ogłoszenia.

Testy maturalne z chemii. Operon Matura 2010. Chemia.
Testy do powtórki z chemii. Korzystałam, ale mam Zbiór zadań z Pazdro i zadania Witowskiego. Cena 15 zł. Link do ogłoszenia.

Deepak Chopra - Ajurweda. Tajemnice medycyny holistycznej.
Opisywałam ją tutaj. Ciekawa książka, ale działa na mnie jak Coelho - dobrze się czyta, całkiem przyjemnie. Niestety prawi o rzeczach oczywistych, brak przepisów, nie przyda mi się na półce. Cena 28 zł. Link do ogłoszenia.

Kontakt mailowy lub przez gg. Wszystko w ogłoszeniach :)

niedziela, 28 grudnia 2014

Babeczki a może pył do kąpieli? Imbir, pomarańcza, pyłek pszczeli [DIY]

Pisałam w ostatnim poście, że wzięłam się za robienie kosmetyków.Postanowiłam zrobić coś na prezent, wydawałoby się, że babeczki do kąpieli są łatwą, prostą sprawą. Emi życie komplikuje, więc jej kuleczki nie wyszły, a marnować rzeczy nie lubi. Co wymyśliłam? Ano patrzcie...

czwartek, 25 grudnia 2014

Aktualności grudniowe i trochę wyjaśnień

Dlaczego mało piszę?
Dużo postów nie ma, bo pracuję od poniedziałku do piątku, co drugie soboty. Wstaję o 7:00, w domu jestem po 18:00. Jem obiad, patrzę co inni blogerzy napisali i, łup dup, się robi 22:00. W niedzielę dużo śpię, mam słabą wenę. Co chcę coś wymyślić, to już znajduję to u innych, więc po co? 

Rooibos z Biedronki
Nie napiszę o Rooibosach za dużo, bo nie chce mi się ich otwierać. Myślę, że nie są to posty zbyt popularne, więc odpuszczam.

Nie wyszła. Piłam tylko przez miesiąc, później sporadycznie, aż nie wiadomo kiedy przestałam. Powiem Wam, że wyszło mi to na dobre. Uregulowało perystaltykę jelit, na włosy też dobrze zadziałało - miały ładny połysk. Ogólnie polecam picie siemienia!

wtorek, 16 grudnia 2014

Święta, święta...

Krótkim postem scharakteryzuję swój świąteczny nastrój. Kiedyś było inaczej, ubieranie choinki, robienie ozdób, pomoc w przygotowaniu posiłku, oczekiwanie "pierwszej gwiazdki", ciągnięcie źdźbła siana spod obrusu, prezenty. Czas mija, człowiek dorasta, patrzy inaczej na świat. Z czym mi się teraz święta kojarzą?
Viggo Johansen, Glade jul
źródło

środa, 10 grudnia 2014

Zestaw do twarzy Himalaya Herbals + L'biotica

Jak się cieszę, że zużyłam ten zestaw z Avonu! Mniej więcej rok temu apteka zamówiła dla mnie przez przedstawicielkę L'biotiki zestaw Himalaya Herbals, później zamówiono tonik, a kilka miesięcy temu kupiłam krem do twarzy z L'biotica oraz krem z Himalaya Herbals (stwierdziłam, że będę używać go na noc).

poniedziałek, 1 grudnia 2014

Denko listopadowe (nr 9)

Tak mi się nie chce nic robić... Nawet wyrzucać śmieci denkowych :D Jednak się przemagam i coś prawdopodobnie teraz klecę. Aktualnie mogę być w aptece lub w drodze do lekarza rodzinnego po L4 (raczej ta I opcja, bo kto normalny po tygodniu pracy idzie na zwolnienie, bo jest chory ;/). Wracając do denka. Te oto rzeczy mi się udało zużyć:

Średnie denko