niedziela, 28 czerwca 2015

Pasta do zębów Sensi-Relief Himalaya Herbals

Pasta bez fluoru Sensi-Relief trafiła w moje ręce podczas targów Bliżej zdrowia, bliżej natury w marcu bieżącego roku w Katowicach. Poza tym kupiłam Chyavanprash, dwie herbatki tybetańskie, Mumio w tabletkach, parę książek, więc myślę, że będzie co opisywać!

piątek, 26 czerwca 2015

Dla mnie do picia Salep poproszę

Opis bulwy, FP III, 1954 r.
Na wieczór, jak robi się troszkę chłodniej, mam mleko i Salep to piję. Ociepla organizm, powiedziałabym, że jest sycący. Czym jest Salep?
Potocznie tak nazywa się turecki napój z bulw storczyka plamistego (Orchis maculata), kiedyś ten surowiec był dostępny w polskich aptekach, co wiemy z Farmakopei Polskiej III (gdyby nie ten artykuł to bym nawet nie sprawdzała). Nazwa pochodzi od kształtu bulw - oznacza nic innego jak lisie jądra (info z wiki).
Jakie ma działanie?
Przez dużą zawartość substancji śluzowych będzie działać powlekająco, nawilżająco na błony śluzowe, więc przydatny w okresie suchego kaszlu czy chrypki. Przypisuje się jeszcze właściwości przeciwbiegunkowe (skrobia ma działanie zapierające) oraz cechy afrodyzjaku - w tą drugą rzecz nie bardzo chce mi się wierzyć.

czwartek, 25 czerwca 2015

Po IX Franciszkańskiej Konferencji zielarsko-farmaceutycznej

Konferencja odbyła się 30. maja 2015 roku.w Panewnikach. Tematem były Dieta, profilaktyka i leki roślinne w chorobach onkologicznych. Zapraszam do przeczytania krótkiej relacji:

1. Wstęp
Pomijam wstęp, bo było coś o dobrach stworzonych przez Boga. Nie chciało mi się słuchać i się mentalnie wyłączyłam.

2. Naturalne związki jako potencjalne leki przeciwnowotworowe prof. Iwona Wawer, Wydział Farmaceutyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
U zdrowych pacjentów należy dokonywać chemoprewencji raka, w tym stosować liczne przeciwutleniacze (witaminę C, A, pochodne witaminy E, karotenoidy, koenzym Q, flawonoidy i inne polifenole) oraz bogatą dietę. Jakie związki i surowce zostały omówione?

środa, 24 czerwca 2015

Serum z komórkami macierzystymi i acerolą - ZSK

Koleżanka z pracy raz poprosiła mnie o wykonanie serum pod oczy o działaniu przeciwzmarszczkowym. Chciałam zrobić coś łatwego w wykonaniu, nowego. Padło nas serum z komórkami macierzystymi i acerolą ze strony Zrób Sobie Krem.

wtorek, 23 czerwca 2015

Zestaw do twarzy z jonami srebra

Nie wszystkie produkty zawierają jony srebra, jednak taki tytuł jest bardziej chwytliwy. Zestaw składa się z mydełka, peelingu, maski, kremu na dzień, kremu na noc i kremu-żelu pod oczy. Opis będzie skromny, bo w 3 piguły jest rosyjskich znaczków. Nawet krem na noc opisałam literką N. Jeszcze nasuwa się pytanie: na co mi kartoniki?