piątek, 28 lutego 2014

ISPAGUL, czyli alternatywa dla siemienia lnianego

Dziś o preparacie ISPAGUL (łupinie nasiennej babki jajowatej), który wygląda tak:


ISPAGUL jest stosowany w postaci szybkiego maceratu. Preparat w dość szybkim tempie pęcznieje, więc uwaga (!), nie należy przyjmować samego preparatu na sucho, bo paszcza się zakleja i można się udławić po połknięciu dość dużej kulki. Mówię Wam - bardzo dziwne uczucie. Trzeba wypić dużą ilość wody.
Preparat zalecany przy zaparciach, w przeciwieństwie do nasion lnu nie zawiera takiej ilości tłuszczów oraz jest bardzo bogaty w błonnik i śluzy roślinne, więc formowanie mas kałowych zachodzi całkiem sprawnie w jelitach.
Na efekty działania ISPAGULu niestety czasem trzeba poczekać pół dnia, czasem cały dzień. By osiągnąć cel, najlepiej spożywać preparat przez 3 dni. Jak spożywać? Najlepiej ok.4 g produktu (2 płaskie łyżeczki) zalać 150 ml wody/innych płynów (ok.3/4 szkl. wody), pomieszać, poczekać, znów pomieszać i wypić.
Wiecie, że ISPAGUL obniża cholesterol? O 7% 'złego' cholesterolu (potwierdzone badaniami). Szkoda, że nie wiem przez jaki okres stosować. Mimo to, na cholesterol dużo lepszy jest karczoch (niestety bardziej gorzki niż bylica piołun).

Nie stosuje się:
- u dzieci poniżej 6 r.ż.;
- u dzieci poniżej 12 r.ż., w celu zaopatrzenia organizm w błonnik;
- przy bólach brzucha nieznanego pochodzenia, dziwnych, niezdiagnozowanych krwawień z odbytu;
- gdy nie nastąpi wypróżnienie po zażyciu środka przeczyszczającego;
- przy cukrzycy trudnej do wyrównania;
- na sucho jak sucharki;
- w nocy. Nie stosować przed snem.

Osoby chore na cukrzycę oraz osoby, które mają problemy z tarczycą powinny poradzić się lekarza, by ustalić dawkę. Przy cukrzycy może być nawet konieczne zmniejszenie dawki insuliny, a z hormonami tarczycy bywa różnie.
Jak ze smakiem?
W smaku przypomina właśnie mielone siemię lniane. Ja lubię. Ci co nie lubią zatykają nosy i piją.Cenowo wychodzi drożej niż siemię lniane, bo ok. 13 zł, ale warto wypróbować.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Proszę o nieobraźliwe komentarze. Obrażania nie popieram.
Nie chciałabym również SPAMu. SPAM jest dobry ze SPAMem wśród SPAMu, ale nie tutaj, więc komentarze z tego działu będą usuwane. Pod SPAM podchodzą również prośby o wspólną obserwację (i tak patrzę na blogi komentatorów - jeśli są).
Nie przejmujcie się, że od razu komentarze się nie wyświetlają - są weryfikowane.