Olej ten pochodzi z nasion ogórecznika lekarskiego (Borago officinalis). Jest bogaty w NNKT, nie zawiera alkaloidów pirolizydynowych. Jeśli chodzi o zawartość kwasu gamma-linolenowego to jest go więcej niż w oleju z wiesiołka.
Skład: w poście o ogóreczniku lekarskim
Działanie [1]: przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwzakrzepowe, obniżające ciśnienie krwi oraz cholesterolu, immunostymulujące, przeciwutleniające [2], zmniejszające utratę wody przez skórę [3,4]
Zastosowanie:
a)wewnętrznie:
- profilaktyka miażdżycy,
- polepsza kondycję skóry [3,4,5],
- początkowe stadium AZS (wyniki badań nie były tak zadowalające jak przy zewnętrznym stosowaniu oleju) [6,7],
- reumatoidalne zapalenie stawów [8],
- uzupełnienie niedoborów NNKT [9],
b) zewnętrznie:
- dermatozy skórne (m.in. atopowe zapalenie skóry [10])
środa, 6 maja 2015
Olej z ogórecznika (Boraginis oleum)
Etykiety:
Ekamedika
,
Gal
,
NutroPharma
,
ogórecznik lekarski
,
oleje
,
Oleofarm
,
OlVita
,
OmegaPharma
,
Tymofarm
,
Walmark
,
Zioła
,
Ziołolecznictwo
sobota, 2 maja 2015
Czym wyleczyłam moje problemy na skórze głowy?
Byłam przekonana, że to podrażnienie szamponami powoduje u mnie łuszczenie, stany zapalne. Przeglądając i układając w szufladach z maściami wpadł mi w oko Cerkogel 30. Poszłam później do pani mgr z pytaniem:
- Pani magister, co mi Pani poleci: Zoxin Med czy Nizoral?
- Wie pani, że generyki mogą mieć inną przyswajalność np. Amaryl 1 ma konkretnie 1 mg glimepirydu. Tańszy zamiennik może mieć inną przyswajalność, więc przyswoi się 0,8 mg - 1,2 mg substancji czynnej. Czy nie rozregulowałoby to poziomu cukru chorego na cukrzycę?[1]
Wybrałam Nizoral mimo tego, że droższy. Przeczytałam ulotkę (dostępna tutaj) - nada się i na łupież i na łojotokowe zapalenie skóry głowy.
Wcześniej kupiłam szampon przeciwświądowy z Ziaji (głupia byłam - kupiłam najpierw szampon, później zdobyłam próbkę - patrz Denko). Niestety nie mogłam go używać, bo robiły mi się zmiany atopowe, swędziało i cholera jedna wie co jeszcze ;)
Po zastosowaniu Cerkogelu, Nizoralu, a na końcu szamponu przeciwświądowego (można zamienić miejscami Nizoral z Ziają), skóra głowy była oczyszczona, po jakimś czasie żadnych zmian skórnych. Przy pierwszych dwóch użyciach profilaktycznie zażyłam wapń w formie rozpuszczalnej. Później się obyło bez niego. Przedstawiam zbawienny duet z szamponem przeciwświądowym obok.
piątek, 1 maja 2015
Denko kwietniowe (nr 13)
Kwiecień plecień, co przeplata trochę zimy, trochę lata. Witam Was słonecznie denkowo. W kwietniu zużyłam:
Etykiety:
Avon
,
Avon care
,
denko
,
Farmona
,
Herbal Care
,
Himalaya Herbals
,
Isana
,
Kosmetyki
,
o mnie
,
Rossmann
Subskrybuj:
Posty
(
Atom
)