niedziela, 28 czerwca 2015

Pasta do zębów Sensi-Relief Himalaya Herbals

Pasta bez fluoru Sensi-Relief trafiła w moje ręce podczas targów Bliżej zdrowia, bliżej natury w marcu bieżącego roku w Katowicach. Poza tym kupiłam Chyavanprash, dwie herbatki tybetańskie, Mumio w tabletkach, parę książek, więc myślę, że będzie co opisywać!
Opakowanie
Paku!
Plastikowa tubka w kartoniku, z 75 ml pasty. Nie testowane na zwierzętach, nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Zużyć w ciągu 6 miesięcy od otwarcia. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Może być stosowana u dzieci powyżej 6 r.ż.
Pasta przeznaczona do pielęgnacji wrażliwych zębów, nie zawiera fluoru (teoretycznie, bo zawiera Miswak, który jest naturalnym źródłem tego pierwiastka).

Konsystencja, zapach
Gęsta (ciężko wychodzi z tuby), biała pasta o słodko-mentolowym zapachu i smaku.


Skład
INCI
Na samym początku mamy substancje: smakowe, nadające konsystencję, pianotwórcze. Później mamy:
- wyciąg z łupin z migdałów zwyczajnych (Prunus dulcis) o działaniu ściągającym;
- wyciąg z kory drzewa arakowego (Salvadora persica) o działaniu przeciwbakteryjnym;
- substancje smakowe, konserwanty i mentol;
- wyciąg z liści szpinaku warzywnego (Spinacea oleracea). Importer (L'biotica) na kartoniku wspomina o blokowaniu odkrytych kanalików zębowych. Według Przewodnika do oznaczania roślin [...] Mowszowicza szpinak jest źródłem flawonoidów (uszczelnianie naczyń krwionośnych), saponin (czyszczenie), witamin, soli mineralnych (wzmacnianie), cukry (w tym sacharozę). Tego ekstraktu jest tak mało, więc nie wiem na co tutaj szpinak.

Ocena ogólna
Zdecydowanie wolę inne pasty z Himalaya Herbals. Jednak ta spełnia swoje zadanie. Mam jeden ząb bardzo wrażliwy i nie podrażnia, więc jest dobrze.

4 komentarze :

  1. O, jeśli dla wrażliwych zębów jest ta pasta, to musi być moja :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tej pasty Himalaya akurat nie miałam, kupię dla spróbowania:)

    OdpowiedzUsuń

Proszę o nieobraźliwe komentarze. Obrażania nie popieram.
Nie chciałabym również SPAMu. SPAM jest dobry ze SPAMem wśród SPAMu, ale nie tutaj, więc komentarze z tego działu będą usuwane. Pod SPAM podchodzą również prośby o wspólną obserwację (i tak patrzę na blogi komentatorów - jeśli są).
Nie przejmujcie się, że od razu komentarze się nie wyświetlają - są weryfikowane.