niedziela, 2 marca 2014

Suplement diety Bio-Active formuła+, czyli mieszanka ziołowa z herbatą w składzie

Ten post miał powstać dosyć dawno, ponieważ zdjęcia są, a wpisu jak nie było tak nie ma! Zmieniam to i wpisuję z marcową datą :)
opakowanie, źródło

Jakiś czas temu zakupiłam przeróżne rodzaje herbat (innych ziół też) w Smacznej Herbacie. Dodatkowo dostałam suplement diety będący mieszanką ziołową z herbatą w składzie. Tu bym mogła nawet się zgodzić na nazwę Herbata ziołowa, ale to nie ja nadaję nazw preparatom, tylko producenci. Bio-Active nadał serii nazwę Fromuła+ z instytutu natury. Ten konkretny suplement diety zwie się kompleksowa formuła pomagająca obniżyć cholesterol. Jedno opakowanie wystarczy na 20-dniową kurację.

W kartoniku znajdują się dwa rodzaje mieszanek: anty-cholesterol o smaku cytrynowym i prawidłowe krążenie o smaku wiśniowym. Pierwsza powinna być spożywana (pita brzmi dziwnie) po głównym posiłku, a druga po śniadaniu

Skład
Antycholesterol
Skład mieszanek
Zielona herbata (Camellia sinensis) bogata jest w przeciwutleniacze. Jabłko i dzika róża zawierają witaminę C, która także działa antyoksydacyjnie. Według mnie największym bohaterem w tej mieszance jest karczoch zawierający substancje goryczowe i cudowne działanie obniżające zły cholesterol. Imbir polepsza krążenie krwi i przyspiesza trawienie (zawiera gorycze - tzw. ostre - amara acria). Trawa cytrynowa i inne cytrynowe nadają smak.

Prawidłowe krążenie
Herbata Pu-Erh zwany także zabójcą tłuszczu pełni tu funkcję tą samą co zielona herbata, albo po prostu jest bazą dla mieszanki. Kwiat hibiskusa i owoc aronii - witamina C. Wyciąg z pestek winogron jest bogaty w polifenole (antocyjany - przeciwutleniacze), owoc wiśni i aromaty tak jak trawa cytrynowa w antycholesterolowej.

Sposób parzenia
Tutaj się głowię i głowię. Producent zaleca parzyć wodą o temperaturze 96°C, ale jak tu zaparzyć w tak wysokiej temperaturze zieloną herbatę!? W głowie się nie mieści. Zioła ogólnie parzy się w 96°C... Chcesz zniszczyć całkowicie wyjątkowy smak zielonej herbaty? Proszę bardzo, nie zabraniam. Ja zalewam wodą o temp. 90°C i jest miodzio. Założyłam, że jest to chińska zielona herbata, a nie japońska. I oczywiście nie parzę jak zwykłe zioła, czyli 10 minut, tylko jak zieloną herbatę 3 minuty. Przez takie postępowanie obniżam działanie innych ziół, ale mówi się trudno. Przynajmniej karczoch nie zabije smaku do końca.
Z tą herbatką na Pu-Erhrze jest całkowicie inaczej. Zalewam gorącą wodą, czekam 5 minut i gotowe. Voilà!
Antycholesterol
Prawidłowe krążenie
Smak
Prawidłowe krążenie
Smak ziemi jest zabity przez kwaskowatą wiśnię. Smaczna, orzeźwiająca.

Antycholesterol
Lekko gorzka o cytronelowym posmaku. Nie smakuje mi tak jak Prawidłowe krążenie. Nie smakuje tak intensywnie gorzko jak sam napar z karczocha (to tak jak z Jodofixem - smakuje jak owocowa jabłkowa herbata i nie śmierdzi rybą jak napar z morszczynu)

Działanie
Działanie herbatki jest dwuetapowe: obniża ilość złego cholesterolu we krwi oraz wzmacnia/ uszczelnia naczynia krwionośne. Nie powinny tej mieszanki stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią!


Czy polecam?
Pewnie, że tak! Nie polecam parzenia takiego jak zaleca producent ;) Nie wiem czy jeszcze jest dostępna w sprzedaży ta perełka.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Proszę o nieobraźliwe komentarze. Obrażania nie popieram.
Nie chciałabym również SPAMu. SPAM jest dobry ze SPAMem wśród SPAMu, ale nie tutaj, więc komentarze z tego działu będą usuwane. Pod SPAM podchodzą również prośby o wspólną obserwację (i tak patrzę na blogi komentatorów - jeśli są).
Nie przejmujcie się, że od razu komentarze się nie wyświetlają - są weryfikowane.