środa, 7 maja 2014

Krem do rąk z olejem canola i witaminą F o zapachu wiśni japońskiej

Duża tubka


Post o kremie glicerynowym, po którym szału nie ma, ale nie wysusza. Nie trzeba go dużo nakładać, aczkolwiek kilka razy dziennie. Jest tani ~ 3,99 zł/130 ml. Oto Krem do rąk i paznokci glicerynowy: witamina F i olej canola - zapach wiśni japońskiej firmy Cztery Pory Roku (PharmaCF) na każdy dzień aż do zużycia (oczywiście jeśli nie macie zniszczonych dłoni)!
Krem zapakowany w wygodną zamykaną (nie odkręcaną) tubę. Opakowanie wykonane z LDPE - polietylenu o małej gęstości (więcej tutaj).
Obiecanki producenta 
Lekki krem (...). Intensywnie nawilża (...). Delikatna i nietłusta forma kremu, powoduje, że szybko się wchłania, zmiękczając i regenerując naskórek. Kilkukrotne stosowanie kremu w ciągu dnia zapewni 24 godzinną pielęgnację i ochronę skóry rąk.

Konsystencja, zapach
Krem biały, prześwitujący. Nie powiedziałabym, że jest lekki. Jest między lekkim a ciężkim. Wystarczy mała ilość (wielkość ćwiartki orzeszka włoskiego bez łupiny) do stosowania. Przy większej ilości pozostaje tłusty, trudno wchłaniający się film okluzyjny (jak widać na załączonym obrazku). Zapach ma śliczny, wiśniowy, powiedziałabym, że dobrze imituje zapach kwiatów wiśni - mogę posmarować ręce, zamknąć oczy, przytknąć te ręce do nosa i wąchać rozmyślając o lecie.
Dla testów duże paku paku

Skład
Główne składniki działające
INCI
Krem zawiera parafinę na 3 składzie, a na drugim jest gliceryna. Lubię, gdy krem ma połączenie gliceryny i parafiny (krem bez parafiny z samą gliceryną mnie wkurzał). Olej z Canola jest całkiem blisko początku, wyciąg z kwiatów wiśni piłkowanej (Cerasus serrulata) też. W składzie są obecne 3 parabeny. NNKT (witamina F) i lecytyna są na końcu, co obniży moją ocenę, ale w małym stopniu.

Krem testowany dermatologicznie

Ocena:
Dobrze mi się z nim współpracuje. Skład jest przystępny jak za taką cenę. Zużywa się powoli. Podoba mi się stwierdzenie producenta o 24h działaniu przez kilkukrotne zastosowanie - na niektórych opakowaniach kremów tego brakuje i przez takie błahostki konsument oczekuje cudów po jednorazowym zastosowaniu. Moja ocena 8/10.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Proszę o nieobraźliwe komentarze. Obrażania nie popieram.
Nie chciałabym również SPAMu. SPAM jest dobry ze SPAMem wśród SPAMu, ale nie tutaj, więc komentarze z tego działu będą usuwane. Pod SPAM podchodzą również prośby o wspólną obserwację (i tak patrzę na blogi komentatorów - jeśli są).
Nie przejmujcie się, że od razu komentarze się nie wyświetlają - są weryfikowane.