niedziela, 11 maja 2014

Krem do stóp, ale zużyję go do łokci

Kolejny krem głęboko nawilżający z serii Avon Foot Works. Czy do stóp? Nie mam problemu z suchymi stopami tylko modzelami w 2 miejscach na stopie i z twardymi piętami, więc krem zużyję do łokci, bo to właśnie łokcie mam przesuszone najczęściej. Jest to zimowa wersja limitowana kremu.
Stara szata graficznaOpakowanie
Tubka 75 ml wykonana z LDPE (polietylenu o małej gęstości) o IV numerze recyklingowym. Zawartość należy zużyć w ciągu 12 m-cy po otwarciu, po zużyciu opakowanie należy wyrzucić. Nie wiem co oznacza VB na opakowaniu (Virginia Beach? Przecież Avon jest firmą angielską). Na opakowaniu jest również znak Zielony punkt, który informuje nas o tym, że firma Avon dołożyła się finansowo (przez podpisanie i opłacenie umowy licencyjnej) do funkcjonowania recyklingu. Wyprodukowano w Polsce.


Konsystencja i zapach

Paku paku
Biały, lekki  krem o delikatnym chemicznym zapachu kremu. Szybko się wchłania. Po dłuższym stosowaniu efekty są widoczne. Po 2 - 3 dniach stosowania nie widać zmian.
Skład

INCI
Ładnie, ładnie: gliceryna, alkohol cetylowy (no tak, przecież olbrotu nie stosujemy już do zmiękczania), związki magnezu (magnez jest łatwiej przyswajany przez skórę), olej rzepakowy (na szczęście nie jest to z naszego polskiego rzepaku , tylko kanadyjskiego - zresztą kto tam wie), moje ulubione: mentol i masełko kakaowe. Powiedzcie mi, na co tutaj laurylosiarczan sodu? Przecież to nie jest krem myjący. Nie podoba mi się także ten metyloparaben z przodu. Czemu nie jest przy konserwantach?


Ocena
7/10 - plusy za dobre działanie i minusy za nietypowy skład.

Zastanawiam się nad stwierdzeniem: kupując polskie produkty - wspierasz polską gospodarkę. Czy dotyczy to także produktów wykonywanych w Polsce dla zagranicznej firmy? Uważam, że i tak to mało znaczy, bo rząd zje podatkiem to wsparcie.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Proszę o nieobraźliwe komentarze. Obrażania nie popieram.
Nie chciałabym również SPAMu. SPAM jest dobry ze SPAMem wśród SPAMu, ale nie tutaj, więc komentarze z tego działu będą usuwane. Pod SPAM podchodzą również prośby o wspólną obserwację (i tak patrzę na blogi komentatorów - jeśli są).
Nie przejmujcie się, że od razu komentarze się nie wyświetlają - są weryfikowane.