środa, 14 maja 2014

Wszystkiego najlepszego farmaceuci!

Dziś jest 14 maja. A co jest 14 maja? DZIEŃ FARMACEUTY!

Z tej okazji wszystkim farmaceutom oraz technikom farmacji pragnę złożyć najszczersze i najlepsze życzenia!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdrowia.

Spokoju. Spokojnych pacjentów również ;)

By w każdej aptece nie zabrakło lekarstw i suplementów diety (nawet Linei! - ach, nie zapomnę ;) ) oraz ziół.
Żeby te substancje wymienione powyżej się sprzedawały jak najlepiej, by nie uległy przeterminowaniu.

Jak najlepszych postaci leku! Ładnie zemulgowanej maści z witaminą A/E na bazie euceryny, klarownych kropli anyżowych.

Wspaniałych kontaktów z personelem - z pomocą apteczna, właścicielem/właścicielką, kierownikiem/kierowniczką, a także z nami - praktykantami.

Co do praktykantów - życzę Wam, kierownicy/właściciele aptek szpitalnych oraz ogólnodostępnych udanych praktykantów chętnych do pracy. By im się Ultravist nie strzaskał, by mogli się wielu rzeczy od Was nauczyć. By zaskoczyli Was swoją obsługą oprogramowania, by nie strzaskali lejka czy zlewki.

Radości. Czymże jest radość? Trzeba codziennie wstać, iść do pracy, posłuchać marudzących pacjentów, ich opowieści o życiu... Ale czyż to nie jest piękne? Bycie farmaceutą to wielka odpowiedzialność, misja - gdy do lekarza nie można się dostać, a jak już jest ta możliwość to trzeba stać w kolejce od 6:30 przed zamkniętą przychodnią - wtedy trzeba wysłuchać i doradzić - nie ma miejsca na marudzenie. Czasem dla dobra pacjenta nadstawiacie karku, bardzo Wam za poświęcenie dziękujemy. Nie dokończyłam czym jest radość. Największą radość sprawia zadowolenie pacjenta. Radość to obustronne zadowolenie.

Uśmiechu. Świat jest szary w Polsce, dlatego jak najczęściej należy się śmiać, by ze skali odcieni szarości stworzyć gamę kolorów.

Pensje farmaceuty, technika farmaceutycznego są dość niskie mimo wszystko (to już nie te czasy, gdzie Wasz zawód był tak dobrze szanowany - obok zawodu lekarza). Dlatego życzę Wam podwyżek.

Nie wiem czego Wam jeszcze życzyć, dlatego z całego serca życzę Wam wszystkiego najlepszego!

Wielkie życzenia z ładnym kwiatkiem!
P.S. Dzisiaj pójdę z życzeniami i czekoladą do apteki. Moje praktyki miesięczne tam były niezapomnianym przeżyciem. Mam nadzieję, że jeszcze wrócę do tak świetnego miejsca jakim jest apteka osiedlowa. Do ludzi, których poznałam. Do miejsca, w którym się odnajduję.

2 komentarze :

  1. A dzięki ;) Przydadzą się życzenia :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkiego najlepszego i ode mnie! :)

    OdpowiedzUsuń

Proszę o nieobraźliwe komentarze. Obrażania nie popieram.
Nie chciałabym również SPAMu. SPAM jest dobry ze SPAMem wśród SPAMu, ale nie tutaj, więc komentarze z tego działu będą usuwane. Pod SPAM podchodzą również prośby o wspólną obserwację (i tak patrzę na blogi komentatorów - jeśli są).
Nie przejmujcie się, że od razu komentarze się nie wyświetlają - są weryfikowane.