piątek, 23 maja 2014

Nie taki olejek straszny jak sól do kąpieli


Pamiętacie sól do kąpieli, którą opisałam tutaj? Nie była za ciekawa... Do zestawu z solą był dołączony olejek do kąpieli. Mimo, że obok olejków nie powinien leżeć, to jako żel do kąpieli byłby całkiem fajny. Ładnie się pieni (piana nie jest taka sztywna jak po zalaniu soli...). Koniec o poprzednim badziewiu, czas na miłe słowa.
Nie jest to produkt, za którym bym szalała, ale ocena będzie pozytywna.


Konsystencja
Żółta, gęsta ciecz, pieniąca się w kontakcie ze strumieniem wody. Ma bardzo ładny zapach limonki i (co najlepsze!) czuć herbatę.

Skład
INCI
Odrobinę się różni od soli, nie zawiera drewna ;). Olejku nie ma w sobie prawie wcale (to prawie dotyczy PEG-40  uwodornionego oleju rycynowego, w końcu kiedyś był olejem bardziej niż jest teraz). Jak nie było limonki tak teraz też nie ma (no, może jest linalol). Jako barwnika użyto tartrazyny, więc może wystąpić uczulenie (tak jak dodanie pewnych substancji zapachowych na końcu składu, ja tam nie mam nic przeciwko, bo są składnikami wielu olejków eterycznych). Niepodobające mi się konserwanty - pochodne izotiazolinonu, mogą powodować uczulenie, są dopuszczalne w kosmetykach spłukiwanych. U mnie uczulenie nie wystąpiło. 

Ocena
7/10 za użyte konserwanty. Plusy ma za zapach, brak uczulenia i brak wysuszenia skóry. Żal mi go zużywać do moczenia stóp.

P.S.Słoneczne lato pozdrawia nas wszystkich. Roślinki kwitną, ja chcę robić zdjęcia i chcę wrzucić opisy. Chcę znaleźć na to czas :3

6 komentarzy :

 1. Bardzo ciekawy produkt, ale chyba się na niego nie skuszę

  OdpowiedzUsuń
 2. kocham zapach zielonej herbaty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest on tak mocno wyczuwalny jak przy suszu herbacianym, ale jest :)

   Usuń
 3. Bardzo lubię dodować olejki do kąpieli, nie tylko ze względu na zapach, ale także dlatego, że nie potrzeba potem balsamować ciała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście jak zawierają olejek :D Ten akurat nie leżał obok olejków

   Usuń

Proszę o nieobraźliwe komentarze. Obrażania nie popieram.
Nie chciałabym również SPAMu. SPAM jest dobry ze SPAMem wśród SPAMu, ale nie tutaj, więc komentarze z tego działu będą usuwane. Pod SPAM podchodzą również prośby o wspólną obserwację (i tak patrzę na blogi komentatorów - jeśli są).
Nie przejmujcie się, że od razu komentarze się nie wyświetlają - są weryfikowane.