sobota, 8 listopada 2014

Akcja: pij z nami siemię lniane!

U Balbiny Ogryzek trafiłam na akcję Pij z nami siemię lniane. Moje włosy są w średniej kondycji, są mocne, grube, jest ich dużo. Niestety często odstają mi 'antenki', a włosy sprawiają wrażenie sianka :D
Co ja będę dużo pisać, zacytuję autorkę bloga!
Ziarenka siemienia lnianego czekają już na mnie w kuchni, więc jak nic, najwyższy czas zacząć! Siemieniową akcję planuję na całe dwa miesiące - listopad i grudzień. Przyłączasz się kiedy chcesz i jak chcesz. Przyjmujesz siemię lniane jak chcesz i ile chcesz. Pod koniec grudnia chwalisz się baby hairkami (opublikuję zdjęcia w poście podsumowującym akcję) albo się nie chwalisz. Opisujesz, co się u Ciebie zmieniło dzięki magicznym ziarenkom albo nie opisujesz. Pełna dowolność. Końcem listopada/początkiem grudnia czyli dokładnie w połowie trwania naszej akcji zbiorę w jednym wpisie wszystkie najsmaczniejsze sposoby przyjmowania siemienia. Liczę na Waszą pomoc. Możecie pisać o nich już dziś pod tym postem albo poczekać i zdradzić nam tajemnicę dopiero w połowie trwania akcji.

Jak dla mnie bomba. Uda mi się coś wykombinować to wrzucę. Jeśli nie, to nie wrzucę, aczkolwiek postaram się znaleźć czas i coś wrzucić ;)
Myślę, by opisać siemię lniane z różnych aspektów (nie tylko z punktu widzenia pielęgnacji włosów). Siemię lniane stosujemy w recepturze aptecznej (Yeeeeehaaaa!), kuchni - jako przekąska i posiłek prozdrowotny oraz w kosmetyce. Na pewno coś wymyślę ;D

Włosy. Jak wyglądają moje włosy?
Nie znam ich porowatości, za to wiem, że są:
- grube,
- ciężkie,
- długie,
- falowane,
- często związywane gumką do włosów,
- od skóry z 'antenkami' - krótkimi włoskami, które są za krótkie bym mogła je ujarzmić gumką,
- jest ich dużo, lubią wypadać, jednak w ich miejscu pojawiają się nowe włosy (takie wybryki mocno nasilają się jesienią - staram się je czesać daleko od źródeł żywności, a i tak dziwnym trafem mogą się znaleźć np. w mojej kanapce);
- część włosów od skóry głowy ma naturalny kolor brązowy, końcówki były farbowane na kolor czerwony, włosy spod spodu były farbowane na kolor czarny, myślę o kolorze ciemnozielonym w odległej przyszłości,
- przy nieodpowiedniej pielęgnacji mocno sianowate.
Przód - inne oświetlenie,
by podkreślić kolor
TyłZ bliska

Jakie siemię lniane?
Na pewno nie mielone odtłuszczone. Nie chcę stosować ziarenek, które są wybrakowane, pozbawione części siebie. To tak jak różnica między jogurtem truskawkowym a jogurtem o smaku truskawkowym. Różnica jest nie do końca widoczna, ale wyczuwalna.
W domu mam siemię lniane Sante, które okazuje się wspaniałym suplementem diety, bo zawiera dużo witamin i pierwiastków (zobaczcie na ich stronie, którą zalinkowałam, bo nie chce mi się pisać).
Jak zużyję te 400 gramów siemienia to się wezmę za siemię lnu złotego (który i tak jest lnem zwyczajnym - nie wiem czym się dokładnie różni - warto sprawdzić!)

To jak?
Do poczytania!

8 komentarzy :

 1. Przez jakieś półtora miesiąca chciało mi się pić, potem mi się odechciało...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że przetrwam do dwóch miesięcy :D Jeszcze od wczoraj włączyłam do diety pokrzywę, bo mam lekką anemię

   Usuń
 2. ja właśnie zaczęłam w listopadzie pić siemię lniane, więc łapię się do akcji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. moja mama pije co dziennie 2 x - rano i wieczorem. Jest bardzo zadowolona z efektów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi nie bardzo odpowiadają wzdęcia po nasionkach (częsty efekt uboczny). Jak po jakimś czasie nie minie to zostanę przy samych maceratach :)
   Mam nadzieję, że też zauważę większość pozytywów!

   Usuń

Proszę o nieobraźliwe komentarze. Obrażania nie popieram.
Nie chciałabym również SPAMu. SPAM jest dobry ze SPAMem wśród SPAMu, ale nie tutaj, więc komentarze z tego działu będą usuwane. Pod SPAM podchodzą również prośby o wspólną obserwację (i tak patrzę na blogi komentatorów - jeśli są).
Nie przejmujcie się, że od razu komentarze się nie wyświetlają - są weryfikowane.